معرفی وبلاگ
به نام خدا باسلام.به وبلاگ NSSIN (ان اس اس آی ان) خوش آمدید.این وبلاگ شامل احادیث و مطالب مذهبی می باشد.لطفا با نظرات خود من را در بهبود وبلاگ یاری کنید.امید وارم که بتوانم با گذاشتن این احادیث روی وبلاگ به شما کمک کنم.
صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 690
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
بسم الله الرحمان الرحیم

تصویر مرتبطرسول اکرم صلى الله علیه و آله:جز خطاکار احتکار نمى ‏کند.    (نهج الفصاحه ص 680 ، ح 2524)
حضرت علی علیه السلام:به رنج افکندن خود براى احتکار از خصلت هاى ابلهان است .                                     (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8207)
حضرت علی علیه السلام:احتکار خوى نابکاران است .    (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8203)
حضرت علی علیه السلام:ایثار فضیلت است و احتکار رذیله است.    (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8200)
حضرت علی علیه السلام:احتکار به حرمان و بى‏ بهره ماندن (محتکر) انجامد.                                                (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8202)
حضرت علی علیه السلام:آنکه احتکار کند و بخل ورزد گرد آورد (اموال را) براى کسى که سپاسش نگوید (یعنى ورثه او) و در آید بر کسى که عذرش نپذیرد و معذورش ندارد.        (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8205)
حضرت علی علیه السلام:ثروت اندوزان در حالی که زنده اند مرده اند؛ و دانشمندان تا جایی که روزگار باقی است باقی اند؛تن هایشان(با از دنیا رفتن) گم شده؛و نشانه هایشان در دل ها موجود است.                                              (تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 361 ، ح 8208{شبیه این حدیث در نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 496 ، ح 147 )
حضرت علی علیه السلام:هرکس مواد غذایى بخرد و براى این که آن را به مسلمانان گران بفروشد چهل روز انبار کند و پس از چهل روز آن را بفروشد و همه درآمد آن را هم صدقه بدهد کفاره گناه او نخواهد شد .     (امالی(طوسی) ص 676)
حضرتمحمد صلی الله علیه و آله و سلم:چه بد بنده ‏اى است محتکر ! اگر خداوند متعال قیمتها را کاهش دهد ، او اندوهگین مى ‏شود و اگر گران کند شاد مى ‏گردد .        (نهج الفصاحه ص 371 ، ح 1079)
حضرتمحمد صلی الله علیه و آله و سلم:کسى که در بازار ما دست به احتکار زند به منزله کسى است که کتاب خدا را انکار کند .         (نهج الفصاحه ص 432 ، ح 1317)
حضرتمحمد صلی الله علیه و آله و سلم:محتکر از رحمت خدا به دور است .                                                 (کافی (ط-الاسلامیه) ج 5 ، ص 165 ، ح 6)
امام صادق علیه السلام:هر احتکارى که به مردم زیان رساند و نرخها را بالا برد خیر و برکتى در آن نیست .   (دعائم الاسلام ج 2 ، ص 35 ، ح 78)
امام علی علیه السلام:(در فرمان زمامدارى مصر به مالک اشتر) با این همه ، بدان که بسیارى از آنان - تجّار و صاحبان صنعت - در داد و ستد بیش از اندازه سختگیرند و بخل ورزى ناپسندى دارند و به منظور سود بیشتر کالا را احتکار مى‏ کنند و به دلخواه نرخ گران مى ‏بندند و این کار براى توده مردم زیانبار و براى حکمرانان عیب و ننگ است . بنابراین ، از احتکار جلوگیرى کن ؛ زیرا که رسول خدا (صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم) از آن منع فرموده است .         (تحف العقول ص 140 - نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 438 از نامه 53)


دسته ها :
بسم الله الرحمان الرحیم


http://www.beytoote.com/images/stories/religious/re1664.jpg

پیامبر صلى الله علیه و آله:هر کس مشتاق بهشت است، به سوى نیکى‏ ها مى ‏شتابد و هر کس از جهنم بترسد، از هوا و هوس روى مى ‏گرداند.
پیامبر صلى الله علیه و آله:هر کس بگوید: من از همه مردم بهترم، او بدترین مردم است و هر کس بگوید: من بهشتى هستم، او جهنمى است.
پیامبر صلى الله علیه و آله:جهنّم را درى است که جز کسى که با معصیت خداى تعالى خشم خود را فرونشاند، از آن وارد نمى ‏شود.
پیامبر صلى الله علیه و آله:اولین کسى که به جهنم مى‏ رود فرمانرواى قدرتمندى است که به عدالت رفتار نمى‏ کند و ثروتمندى که حقوق مالى خود را نمى‏ پردازد و نیازمند متکبر.
پیامبر صلى الله علیه و آله:اگر یک سطل از چرک و خون دوزخیان در شرق عالم ریخته شود بر اثر آن جمجمه کسانى که در غرب عالمند به جوش مى  ‏آید.
پیامبر صلى الله علیه و آله:دو چیز میان تهى بیش از همه مردم را به جهنم مى ‏برد: دهان و شرمگاه.
پیامبر صلى الله علیه و آله:کم عذاب‏ترین اهل جهنم دو کفش از آتش به پا دارد که از حرارت آنها مغزش به جوش می ‏آید.
امام على علیه السلام:بدانید که هر کس در راه حق از دنیا برود، به بهشت و هر کس در راه باطل از دنیا برود، به جهنم مى ‏رود.
امام على علیه السلام:بدانید که این پوست نازک تحمل آتش را ندارد، پس به خودتان رحم کنید، شما در مصیبت‏هاى دنیا آزمایش کرده ‏اید که وقتى خارى به بدن یکى از شما مى‏ رود و یا به زمین مى ‏خورد و خونى مى‏ شود و یا شن هاى داغ پایش را مى‏ سوزاند چگونه بیتابى مى‏ کند؟! پس، چگونه خواهد بود اگر میان دو لایه از آتش قرار گیرد و هم بسترش سنگ و همدمش شیطان باشد؟!
امام حسین علیه السلام:گریه از ترس خدا سبب نجات از آتش جهنّم است.
امام صادق علیه السلام:همهخوبیها و بدیها در مقابل توست و هرگز خوبى و بدى واقعى را جز در آخرت نمیبینى، زیرا خداوند همه خوبیها را در بهشت و همه بدى‏ها را در جهنم قرار داده است.
امام صادق علیه السلام:جهنمیان از این رو در آتش جاویدانند که در دنیا نیّتشان این بود که چنانچه تا ابد زنده بمانند تا ابد خدا را نافرمانى کنند و بهشتیان نیز از این‏ رو در بهشت جاویدانند که در دنیا بر این نیت بودند که اگر براى همیشه ماندگار باشند براى همیشه خدا را فرمان برند. پس، جاودانگى هر دو گروه به سبب نیتهایشان است. آن‏گاه حضرت این آیه را تلاوت کردند: «بگو هر کس طبق نیت خود عمل مى ‏کند».
امام کاظم علیه السلام:حیا از ایمان و ایمان در بهشت است و بد زبانى از بى‏ مهرى و بدرفتارى است و بدرفتارى در جهنم است.
دسته ها :
به نام خداوند بخشندۀ مهربان
یاد خدا


تصویر مرتبط

پیامبراکرم(ص):خداى عزوجل مى فرماید: هرگاه یاد من بر بنده ام غالب شود، خواهش وخوشى او را در یاد خود قرار دهم و چون خواهش و خوشى او را در یاد خود قرار دهم عاشقمن شود و من نیز عاشق او گردم و چون عاشق یکدیگر شدیم حجاب میان خود و او را بر دارم و عشق خود را بر جان او چیره گردانم، چندان که مانند مردم دچار سهو و غفلت نمى شود، سخن اینان سخن پیامبران است، اینان براستى قهرمانند.

پیامبراکرم(ص):هرلحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد.

پیامبر اکرم(ص):هرکس خدای عزوجل را اطاعت کند خدا را یاد کرده است،هرچند نماز خواندن و روزه گرفتن و قرآن خواندنش اندک باشد.

امام علی(ع):یاد خدا عقل را آرامش می دهد،دل را روشن می کند و رحمت او را فرود می آورد.

امام علی(ع):خدا را خالصانه یاد کنید تا بهترین زندگی را داشته باشید و با آن راه نجات و رستگاری را بپیمایید.

امامباقر(ع):ذکر زبان حمد و ثناء ، ذکر نفس سختکوشی و تحمل رنج ، ذکر روح بیمو امید،ذکر دل صدق و صفا،ذکر عقل تعظیم و شرم،ذکر معرفت تسلیم و رضا و ذکرباطن مشاهده و لقا است.

امام صادق(ع):خدای عزوجل به موسی وحی کرد :ای موسی در هیچ حالی مرا فراموش نکن و به ثروت زیاد شاد نشو،زیرا از یادبردن من دلها را سخت می کند و همراه ثروت زیاد،گناهان زیاد است.

امام حسن عسکری(ع):خدا را بسیار یاد کنید و همیشه به یاد مرگ باشید و قرآن زیاد بخوانید.
دسته ها :
X